6ο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι 2017 Κερατσινίου-Δραπετσώνας

Η ομάδα αποτελούμενη από τους μαθητές της Α' τάξης: Ανδρέου Παναγιώτα - Αντωνόπουλος Ηλίας - Βίδος Σίμος - Δάλλας Βασίλης -
Πουρνάρας Παναγιώτης - Τσαμπούλη Βασιλική και της Β' τάξης: Καφούρος Δημήτρης, αγωνίστηκαν και κατέλαβαν την 1η θέση και το κύπελλο ως Γυμνάσιο με τις περισσότερες συμμετοχές και τους περισσότερους βαθμούς σε νίκες.

Άλλη μία φορά κάθεται μόνος του εκεί δίπλα από τις βρύσες και κοιτάει τους συμμαθητές του που παίζουν ποδόσφαιρο? ?...? ?εκείνος,? ?ξέρετε,? ?δεν είχε φίλους γιατί ήταν διαφορετικός? ?.? ?Γεννήθηκε με πρόβλημα στα πόδια του? ?.? ?Για πολλά χρόνια οι γονείς του τον έτρεχαν από γιατρό σε γιατρό αλλά τίποτα,? ?πλέον είναι σίγουρος,? ?δε θα περπατήσει ποτέ,? ?δε θα μάθει ποτέ πως είναι να περπατάει? ?ένας άνθρωπος,? ?δε θα μάθει ποτέ πως νιώθουν οι συμμαθητές του όταν παίζουν ποδόσφαιρο.? ?Σε κάθε διάλειμμα είναι εκεί καθισμένος στο παλιό του αναπηρικό καροτσάκι,? ?χαζεύοντας τα παιδιά.? ?