Επίσκεψη  στο  Ίδρυμα  Φροντίδας  Ηλικιωμένων  ΄΄Στοργή γερόντων - Ο  Άγιος Παντελεήμων΄΄
Προπαραμονή  Χριστουγέννων. Καθώς πλησίαζαν μέρες γιορτινές  οι μαθητές του τμήματος Γ3 είχαν την ιδέα να επισκεφθούν  το  Ίδρυμα Φροντίδας Ηλικιωμένων  για να  ανταλλάξουν Χριστουγεννιάτικες ευχές και να δώσουν λίγη χαρά στους  ηλικιωμένους που φιλοξενούνται εκεί. Η επίσκεψη αυτή πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου. Τα παιδιά  μοίρασαν   ευχετήριες κάρτες  που είχαν ετοιμάσει οι μαθητές της Α΄τάξης  και ευχήθηκαν ΄΄Χρόνια Πολλά΄΄ σε όλους τους φιλοξενούμενους του Ιδρύματος. Σύντομη η επίσκεψη αλλά, φεύγοντας, όλα τα παιδιά ανέφεραν πόσο μεγάλη εντύπωση τους έκαναν και πόση χαρά τους έδωσαν  οι ατελείωτες ευχές των γερόντων για υγεία και προκοπή. Τελικά, το να δίνεις λίγη χαρά δεν είναι και τόσο δύσκολο!